مو زباله کاربری آلودگی رودخانه مازندران

مو: زباله کاربری آلودگی رودخانه مازندران استان مازندران اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث قاتل بنیتا در گرگ ومیش بخشش یا اعدام

حکم قاتل بنیتا قرار است به زودی اجرا شود. پرونده جنجالی که از مردادماه سال گذشته با ناپدیدشدن دختربچه ٨ماهه پیش روی پلیس قرار داده شد و حالا به ایستگاه آخر رس

قاتل بنیتا در گرگ ومیش بخشش یا اعدام

قاتل بنیتا در گرگ ومیش بخشش یا اعدام

عبارات مهم : اعدام

حکم قاتل بنیتا قرار است به زودی اجرا شود. پرونده جنجالی که از مردادماه سال گذشته با ناپدیدشدن دختربچه ٨ماهه پیش روی پلیس قرار داده شد و حالا به ایستگاه آخر رسیده است.

قاتل بنیتا در گرگ ومیش بخشش یا اعدام

محمد متهم مهم این پرونده است که با حکم دادگاه به اعدام محکوم شده است و قرار است بعد از ماه مبارک رمضان این حکم اجرا شود. تا این که صبح روز دوشنبه خبر رسید محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران، جلسه صلح و سازش را برگزار کرده تا تمام تلاش خود را جهت جلب رضایت اولیای دم انجام دهد. در این جلسه پدر محمد اعلام کرد که حاضر است هرچه پول دارد، بدهد. حاضر است تمام داروندارش را بفروشد تا شاید بتواند پسرش را از اعدام نجات دهد.

این درحالی است که پدر و مادر بنیتا در برابر این درخواست سکوت کردند. ولی به گفته خودشان این سکوت به معنای رضایت نبوده هست. از طرف دیگر قاتل در آن جلسه گفت که می خواهد هرچه سریعتر اعدام شود. این درحالی است که پدر متهم، در گفت وگو با خبرنگار «شهروند» اعلام کرد که پسرش در آخرین تماس با او التماس کرده که خانواده اش تمام تلاششان را جهت نجاتش انجام دهند.

حکم قاتل بنیتا قرار است به زودی اجرا شود. پرونده جنجالی که از مردادماه سال گذشته با ناپدیدشدن دختربچه ٨ماهه پیش روی پلیس قرار داده شد و حالا به ایستگاه آخر رس

تمام داروندارم را جهت نجات پسرم می دهم

وفایی پدر محمد، در این باره می گوید: «روز شنبه بود که پسرم را دیدم. به ملاقاتش رفته بودم که در آن دیدار از من خواهش کرد تمام تلاشم را جهت نجاتش انجام دهم. به من گفت بابا توروخدا هرکاری می توانی انجام بده تا رضایت بگیری. پسرم التماسم کرد که نجاتش دهم. بعد از آن دیگر او را ندیدم. فقط تلفنی با او صحبت می کردم. هنگامی که پسرم التماسم کرد خیلی ناراحت شدم، بلافاصله به دادسرای جنایی رفتم تا با قاضی محمد شهریاری گفت وگو کنم. ولی او در محل کارش نبود. تا این که روز سه شنبه دوباره پیش قاضی شهریاری رفتم و دیدم در اتاقش خانواده بنیتا نشسته اند. با آنها سلام و احوالپرسی کردم. بعد از آن گفتم هرچه دارم می دهم، تمام داروندارم را می فروشم و پول دیه را جور می کنم، فقط پسرم را ببخشند.

پدرومادر بنیتا فقط نگاهم کردند. همان لحظه شهریاری از من خواست از اتاق بیرون بروم. هنگامی که دوباره صدایم کرد گفت پدرومادر بنیتا گفته اند که به آنها وقت بدهیم. کورسوی امیدی در دلم زنده شد. ولی هنگامی که به منزل رفتم هم بندی های محمد با من تماس گرفتند و گفتند که محمد را داخل بند نیاورده اند و خبری از او نیست. خیلی دلواپس شدم. دوستانش هم دلواپس بودند. آخر آن روز محمد هیچ تماسی هم با من نگرفته بود. بلافاصله با زندان تماس گرفتم و گفتند که مشکلی پیش آمده و محمد به زودی به سلولش بر می گردد. ولی دیگر از پسرم خبری نشد و تا الان هم با من تماس نگرفته است.

خیلی نگرانم. می گویند پسرم گفته اعدامش کنند، ولی من می دانم که او چقدر آرزوی بخشش و نجات از اعدام دارد. خودش مرتب به من می گفت هرکاری می توانم انجام دهم تا از اعدام رها شود. الان از پسرم خبری ندارم و می ترسم همین روزها اعدامش کنند. من پول زیادی ندارم و مرد ثروتمندی نیستم. ولی حاضرم هرچه که دارم بفروشم و هرطور شده است پول جور کنم تا پسرم اعدام نشود. البته اگر پدر و مادر بنیتا گذشت کنند و به دیه راضی شوند.»

قاتل بنیتا در گرگ ومیش بخشش یا اعدام

رضایت نمی دهیم

اما آن سوی این پرونده پرسروصدا هم اهل رضایت دادن نیست و همچنان بر قصاص محمد پافشاری می کند. پدر بنیتا صبح سه شنبه با حضور در دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران در برابر پدر قاتل فرزندش قرار داده شد و در برابر پیشنهاد پدر قاتل که بارها به پرداخت دیه به هرمبلغی تأکید داشت، سکوت کرد. همین سکوت باعث شد تا شائبه هایی درخصوص گذشت و بخشش خانواده بنیتا مطرح شود، با این همه ولی حسن قلعه نویی در گفت وگو با «شهروند» گفت که هرگونه گذشت از محمد وفایی غیرممکن است و او باید اعدام شود. این پدر که به گفته خودش به دعوت مسئولان دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران به آن جا رفته بود در برابر صحبت های مطرح شده است در جلسه صلح و سازش فقط سکوت کرد.

حکم قاتل بنیتا قرار است به زودی اجرا شود. پرونده جنجالی که از مردادماه سال گذشته با ناپدیدشدن دختربچه ٨ماهه پیش روی پلیس قرار داده شد و حالا به ایستگاه آخر رس

او راجع به جزییات زیاد این جلسه به «شهروند» گفت: «پدر محمد به من و همسرم گفت که حاضرم دیه ای که خانواده بنیتا می خواهند را پرداخت کنم تا آنها رضایت دهند و پسرم قصاص نشود. او بارها این جمله را تکرار کرد. البته اول صحبت هایش هم با ناراحتی از اتفاقی که جهت دختر ما افتاد ابراز ناراحتی و پشیمانی کرد. ولی زیاد صحبت هایش راجع به گذشت از قصاص پسرش و پرداخت دیه بود. می گفت حاضر است هر مبلغی را بپردازد. ولی من و همسرم فقط به صحبت های او گوش دادیم و سکوت کردیم.»

او ادامه داد: «این سکوت من به معنای رضایت نیست. من و همسرم هنوز هم حالمان خوب نیست. مثل همان روزهای اول گم شدن بنیتا حیران و سردرگم هستیم. خیلی ها فکر کردند چون ما سکوت کردیم و جواب صحبت های پدر محمد را ندادیم به دیه و بخشش محمد راضی می شویم. ولی اصلا چنین چیزی نیست. او باید قصاص شود.» پدربنیتا در پاسخ به این پرسش که آیا نمی خواهد به محمد وقت جبران اشتباه و زندگی دوباره بدهد، گفت: «او اگر واقعا اهل عبرت گرفتن و اصلاح بود، در همه این مدت عوض کردن می کرد. او قبل از این ماجرا و قتل دختر من ١٣٠بار به جرایم متفاوت بازداشت شد و به زندان و بازداشتگاه رفت. ولی هیچ کدام از آنها نتوانست در واکنش‌ها او تغییری به وجود بیاورد. او حتی در جلسه دادگاه هم جوری واکنش‌ها می کرد که انگار هیچ کار اشتباهی انجام نداده هست. با یک آسودگی خیال ماجرا را تعریف می کرد که انگارنه انگار جان یک انسان بی گناه گرفته شده. فرزند من حتی توان دفاع و اعتراض کردن هم نداشت. من از حق دخترم گذشت نمی کنم.»

قاتل بنیتا در گرگ ومیش بخشش یا اعدام

شهروند

واژه های کلیدی: اعدام | خانواده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz